Nordic Walking

Nordic Walking, česky Severská chůze, je sportovní chůze se speciálními sportovními holemi, která zlepšuje tělesnou kondici a blahodárně působí na psychiku. Nordic Walking nám přináší nový rozměr pohybu. Z obyčejné chůze se stává sportovní zážitek. Nordic Walking je vhodný téměř pro všechny věkové a výkonnostní skupiny. Každý si může najít své, od procházek, po špičkový sportovní trénink. Tedy krása jednoduchosti spojením chůze jako nejpřirozenějšího pohybu člověka a efektivního odrazu z holí, což dá chůzi nový dynamický rozměr, který baví . To vše přináší nové zkušenosti a dovednosti.

Využití 

Zdravotní  - Pro ty, kteří chtějí od holí hlavně podporu (oporu), která dodá jistotu a chuť vyjít ven. Lidé po úrazech, v rekondici nebo pro ty, které by jiný pohyb ničil (lidé s nadváhou) či ti, kteří jiný pohyb než chůzi momentálně nezvládají.

Rekreační -  Nástroj odreagování, uvolnění, odpoutání se od denních povinností, pohybová relaxace – pro procházky, společenský rozměr setkání. S mottem: „Walking and talking“.

Kondiční - Pravidelný tréning pro kondici a pevné tělo (už se jdeme i zpotit). Případně jako doplňkový trénink pro vyrovnávání nerovnováhy (dysbalancí) zatěžování těla z jiných sportů.

Sportovní - Trénink s cílem, dlouhé vycházky, kombinovaný trénink, vrcholné výkony, běh s holemi i do kopce, skoky a jiné náročné pohyby pro zvýšení výkonnosti.


 dorkakop@seznam.cz, +420 603 404 909